چه نوع خودرویی می تواند احساس امنیت در ما ایجاد کند؟

June 28, 2021

آخرین اخبار شرکت چه نوع خودرویی می تواند احساس امنیت در ما ایجاد کند؟

در حال حاضر ، صنعت خودروسازی چین در حال ورود به دوره "مدرنیزاسیون جدید" است که توسط ADAS & Autonomous ، خدمات اتصال ، برق و اشتراک ارائه می شود.طبق IHS Markit ، کل سیستم های الکترونیکی خودرو تا سال 2023 به 180 میلیارد دلار می رسد ، با متوسط ​​استفاده اتومبیل از نیمه هادی ها با ارزش بیش از 500 دلار ، بیشترین افزایش از طریق ADAS ، Powertrain و Infotainment است.در میان آنها ، ADAS با نرخ رشد 23.6٪ در رتبه اول قرار گرفت.

بخشی از دلایل رشد سریع ADAS این است که خودروسازان برای ایمن سازی اتومبیل ها تلاش می کنند و به طور مداوم در حال توسعه فن آوری های جدید برای کاهش تصادفات جاده ای و اطمینان از ایمنی اتصالات داخلی آنها هستند.در چند سال گذشته ، سیستم های ایمنی فعال ADAS خودرو به لطف فناوری هایی مانند سنسورهای الکترونیکی با دقت بالا (لیزر ، رادار و دوربین) ، سیستم های تراشه چند هسته ای پرسرعت (SoC) که از مصنوعی پشتیبانی می کنند ، جهش کیفی کرده اند. هوش و شبکه های سرعتی با سرعت بالا.

از طرف دیگر ، تنظیم کننده های حمل و نقل در سراسر جهان ، از جمله در چین ، استانداردهای ارزیابی خود را در مقررات و الزامات ایمنی خود ، که همه وسایل نقلیه باید از آنها تبعیت کنند ، افزایش داده اند.همه اینها به وضوح نشان می دهد که چین به عملکرد ایمنی فعال ADAS اهمیت فزاینده ای می بخشد.

 

آخرین اخبار شرکت چه نوع خودرویی می تواند احساس امنیت در ما ایجاد کند؟  0

 

"جهش کیفی" توسط توانایی های پیچیده پردازش سخت افزار و نرم افزار انجام می شود ، که به سرعت در حال ارتقا the طراحی مهندسی محافظت در برابر شکست است تا به یکی از مهمترین استاندارد های صنعت خودرو امروز تبدیل شود.تأمین کنندگان نیمه هادی اتومبیل مانند ریزتراشه متعهد شده اند که راه حل های شبکه MCU (ریز رایانه تک تراشه ای) و خودرو را برای پاسخگویی به الزامات استاندارد ایمنی عملکردی استاندارد isO-26262 ارائه دهند.استفاده از دوربین لیدار و حلقه دار در دو بخش بازار روند فوق را نشان می دهد.

 

"ضربان قلب" لیدار را قویتر کنید

با بهبود مستمر هوش و نیاز به نظارت بدون زاویه 360 درجه بدون مرده بدون سرنشین ، تعداد سنسورها در اتومبیل ها بیشتر و بیشتر می شود.طبق پیش بینی یول دیویدپمنت ، سنسورهای وسایل نقلیه خودران طی 15 سال آینده به سرعت در حال رشد با 51 درصد رشد مرکب سالانه (CAGR) خواهند بود.در حال حاضر ، سه نوع اصلی سنسور در اطراف توسعه رانندگی اتوماتیک وجود دارد: دوربین دید ، رادار موج میلی متر و لیدار.این سه فناوری مزایای خاص خود را دارند و جایگزینی آنها دشوار است.

مدتهاست که مورد اطمینان مرکز توجه خودروسازان و تأمین کنندگان سیستم های الکترونیکی است.در مقایسه با رادار و دوربین موج میلی متر ، لیدار ، دارای ویژگی هایی مانند وضوح بالا ، مسافت طولانی و زاویه دید گسترده ، و حتی می تواند اشیا objects غیر فلزی مانند سنگها را روی سطح جاده از راه دور شناسایی کند ، برای رانندگی خودکار بسیار ضروری است ، به خصوص l3-L5 رانندگی اتوماتیک مرتبه بالا.برای لیدار که به زمان دقیق آن بستگی دارد ، اسیلاتور MEMS "ضربان قلب" قوی تری را ایجاد می کند.

در مقایسه با نوسان ساز کوارتز سنتی ، توانایی ضد ارتعاش نوسانگر MEMS 5 برابر ، قابلیت اطمینان 20 برابر و توانایی ضد ضربه 500 برابر بهبود یافته است.یکی دیگر از مزایای برجسته نوسان ساز MEMS این است که می تواند ثبات فرکانس خود را در دمای بسیار بالا حفظ کند.علاوه بر این ، اسیلاتور MEMS کوچک و با دوام است.

Microchip که اخیراً DSA11x1 و DSA11x5 راه اندازی شده است ، اسیلاتورها و مولد های ساعت MEMS درجه خودرو هستند که مطابق استاندارد AEC-Q100 با پایداری فرکانس عالی (تا 20 PM PPM) در دامنه دما از -40 ° C تا + 125 ° C ، الزامات کاربردی درجه حرارت الکترونیکی خودرو 1.

این اسیلاتورهای MEMS دارای فاز کمتر از 1 ps (مقدار معمولی) هستند ، در دامنه فرکانس 2.3 مگاهرتز تا 170 مگاهرتز کار می کنند و در سه اندازه استاندارد صنعت 2.5 میلی متر x 2.0 میلی متر ، 3.2 میلی متر x 2.5 میلی متر موجود هستند ، و 5.0 میلی متر x 3.2 میلی متر با ضخامت 0.85 میلی متر.

اولین اسیلاتور MEMS با دو خروجی صنعت ، DSA2311 ، در میان اسیلاتورهای MEMS جدید است که مطابق با درجه 1 AEC-Q100 است. اسیلاتور در یک بسته 2.5 میلی متر در 2.0 میلی متر بسته بندی شده است ، که جایگزین دو نوسانگر کریستال در مدار است صفحه یا اسیلاتورهای دیگر.دو خروجی همزمان CMOS دستگاه از 2.3 مگاهرتز تا 170 مگاهرتز است.این نه تنها می تواند فضای PCB را ذخیره کند ، بلکه باعث کاهش هزینه های تهیه ، موجودی و نصب و در نهایت بهبود ادغام محصول می شود.

 

آینده اتصال اتومبیل

سیستم دوربین حلقه دار یک م keyلفه اصلی در بسیاری از برنامه های فعلی ADAS است ، از جمله هشدار خروج از خط ، کمک پارک ، نظارت بر نقاط کور ، تشخیص عابر پیاده و کنترل کروز تطبیقی ​​، که می تواند یک دید پرنده از اطراف خودرو را فراهم کند ، ایمنی مسافران را بهبود ببخشید و رانندگی خودکار را درک کنید

یکی از م keyلفه های اصلی سیستم دوربین حلقه ای م isثر ، اتصال سریع است.میکروچیپ دستگاه های اترنت خودرو و کنترل کننده های INICnet autom را فراهم می کند که می توانند برای انتقال فیلم ، داده ها و پیام ها به انواع مختلف رسانه استفاده شوند.

طبق گفته مک کینزی ، اترنت خودرو به زودی "برای تبدیل شدن به ستون فقرات ماشین" بلند می شود.فناوری منحصر به فرد INICnet میکروچیپ با پشتیبانی از اترنت ، صدا ، تصویر و کنترل از طریق یک کابل شبکه های سرگرمی و سرگرمی خودرو را ساده می کند.

فناوری INICnet می تواند با اترنت خودرو همزیستی داشته باشد تا ارتباط داده ای دامنه بین خودرویی را بر اساس پروتکل اینترنت (IP) متصل کند ، در حالی که انتقال کارآمد داده های صوتی دیجیتال و ویدئوی فشرده مبتنی بر فناوری چندگانه سازی تقسیم زمان چندگانه (TDM) را همزمان فراهم می کند.و 50 مگابیت بر ثانیه و 150 مگابیت بر ثانیه وجود دارد که دارای دو سطح متفاوت سرعت هستند ، بازده پهنای باند تا 95٪هر دو گزینه از حلقه یا زنجیره دیزی پشتیبانی می کنند ، با 50 Mbps از طریق جفت پیچ خورده بدون محافظ و 150 Mbps از طریق کابل کواکسیال.INICnet در سال 2021 به یک استاندارد ISO باز تبدیل خواهد شد.

برای کانال های اترنت با فناوری INICnet ، مدل ISO / OSI فقط دو لایه اول مدل را پوشش می دهد ، بنابراین می توان پس از به روزرسانی درایور ، از لایه های بالاتر به طور کامل انتزاع کرد تا تماس های کد ارتباط شبکه مشترک مانند سوکت ها را پیاده سازی کند.در حال حاضر ، درایور کانال اترنت برای INICnet دارای پشتیبانی منبع باز از سیستم های Linux® ، Android و QNX است تا کانال اترنت برای فناوری INICnet بتواند به صورت کاملاً شفاف در سیستم های موجود مبتنی بر ارتباطات IP ادغام شود.از این طریق مهندس توسعه نگران فناوری اصلی شبکه نیست.

Yan Goh ، مدیر ارشد بازاریابی محصولات Microchip Automotive Products Asia Pacific ، گفت: "برقراری ارتباط با خودروسازان و تامین کنندگان قطعات در اوایل چرخه توسعه محصول برای فن آوری های اتصال جدید بسیار مهم است. این اطمینان از سازگاری محصول و مطابقت با استانداردهای دقیق خودرو ، مشتریان ما را قادر می سازد. ریزتراشه متعهد به ارائه راهکارهای شبکه کارآمد ، پایدار و ایمن در خودرو برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای انتقال داده در الکترونیک خودرو است.

نتیجه

رانندگی خودمختار یک بازار در حال ظهور است ، شامل بسیاری از بازیگران جدید از صنعت اتومبیلرانی غیر سنتی.به دلیل عدم نیاز صنعت مورد اجماع و توسعه مداوم فناوری ، ما با یک سری چالش ها روبرو خواهیم شد.این امر نیاز به همکاری نزدیک بین تأمین کنندگان نیمه هادی و سازندگان خودرو و تأمین کنندگان قطعات برای تأمین این نیازهای متغیر دارد.

در عین حال ، با توجه به عملکرد امنیت و امنیت شبکه مهمترین روند این دو مورد است ، زیرا در سطح خودرو MCU و سازنده کنترل کننده سیگنال دیجیتال (DSC) با سابقه طولانی ، صلاحیت های اصلی ریزتراشه قادر به ارائه است راه حل کلی سیستم ، شامل MCU ، DSC ، FPGA ، محصولات شبیه سازی ، راه حل های اتصال و شبکه ، محصولات ذخیره سازی ، راه حل های رابط انسان و ماشین و محصولات امنیتی و خدمات و پشتیبانی در سطح جهانی ، کیفیت و قابلیت اطمینان عالی و توانایی تحویل پیشرو .